Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ: ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ-ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 95-72

Για την 15η αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ η ομάδα μας υποδέχθηκε την ομάδα  ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ και αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 95-72. Οι παίκτες μας παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ΜΠΑΣΚΕΤ αποζημίωσαν τους φιλάθλους που και σήμερα έδωσαν βροντερό  παρόν! ! ! Στο πρώτο ημίχρονο   ο ΛΟΚΡΟΣ  χωρίς να παίζει καλή άμυνα επέτρεψε στους αντιπάλους να είναι κοντά στο σκορ.  23-21 το πρώτο δεκάλεπτο και 19-17 το δεύτερο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Λεωνίδα Καρατράντου έκλεισαν όλους τους δρόμους που οδηγούσαν στο καλάθι του ΛΟΚΡΟΥ και με πολύ καλές επιλογές στην  επίθεση κατάφεραν και ξέφυγαν με 29 πόντους. Σκορ τρίτου δεκαλέπτου 33-8.  Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο προπονητές έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τελικό αποτέλεσμα 95-72. Συγχαρητήρια πολλά στην ομάδα της Χαλκίδας διότι αν και βρέθηκε τελευταία στιγμή στην κατηγορία έχει κάνει πολύ αξιόλογη πορεία.   Η ομάδα μας ξεπερνά σιγά-σιγά τα προβλήματα τραυματισμών και ετοιμάζεται για τα επόμενα τρία δύσκολα παιχνίδια που θα κρίνουν και την τελική κατάταξη της βαθμολογίας.
Ο ΛΟΚΡΟΣ εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση της  Α΄ ΕΣΚΑΣΕ και  το ερχόμενο Σάββατο 7/2 θα αγωνισθεί στο Σχηματάρι αντιμετωπίζοντας την τοπική ομάδα ΕΡΜΗΣ Σχηματαρίου  που βρίσκεται στην δεύτερη θέση. Το κάθε ένα από τα επόμενα τρία παιχνίδια είναι και ένα ξεχωριστό ντέρμπι.  Διεκδικούμε τις νίκες που θα μας δώσουν το πλεονέκτημα για τα παιχνίδια των play offsΣυγχαρητήρια σε παίκτες και προπονητή για τη νίκη ……. αλλά την ξεχνάμε αμέσως και προετοιμαζόμαστε για τα τρία ντέρμπι που έρχονται.