Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ-ΑΡΗΣ Θήβας 60-61

Κυριακή 15/2

Στο τέλος δεν τα κατάφερε η παιδική ομάδα μπάσκετ του ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ και ήρθε η πρώτη ήτα  με σκορ 60-61 στο  κλειστό της Αταλάντης από την ομάδα του ΑΡΗ Θήβας για την Β΄ φάση του πρωταθλήματος παίδων. Το παιχνίδι σε όλη του τη διάρκεια ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να είναι πάντα κοντά στο σκορ. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας καλή άμυνα κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο 16-9. Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ο ΑΡΗΣ έκλεισε την άμυνα και περιόρισε τους παίκτες μας καταφέρνοντας σκορ ημιχρόνου 21-24.                   Στο ίδιο σκηνικό και το δεύτερο ημίχρονο.                 Οι δύο ομάδες 5΄΄ πριν λήξη ο αγώνας ήταν ισόπαλες 60-60. Ο ΑΡΗΣ κέρδισε φάουλ, έβαλε ο παίκτης του τη μία βολή και στα εναπομείναντα 5΄΄ παρόλο που κάναμε την επίθεση δεν πετύχαμε το καλάθι. Σε λεπτομέρειες κρίθηκε το αποτέλεσμα.
Τα παιδιά πάλεψαν και τους αξίζουν πολλά-πολλά συγχαρητήρια.
Επόμενο παιχνίδι της παιδικής ομάδας στις 7/3 στην Αιδηψό με αντίπαλο τον τοπικό ΣΥΛΛΑ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-9, 5-15, 22-17. 17-20