Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

PLAY OFF ΕΣΠΕΡΟΣ - ΛΟΚΡΟΣ 67-65

Πρώτος αγώνας  play off της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ για το ΛΟΚΡΟ το Σάββατο 28/3 με αντίπαλο τον ΕΣΠΕΡΟ στη Λαμία. Τελικό αποτέλεσμα 67-65 για τον ΕΣΠΕΡΟ. Το παιχνίδι σε όλη του τη διάρκεια ντέρμπι με τις δύο ομάδες να προηγούνται εναλλάξ στο σκορ.   Στο πρώτο δεκάλεπτο  οι δυο ομάδες μπήκαν με  σφικτές άμυνες και αρκετές χαμένες τελικές προσπάθειες με αποτέλεσμα μικρό προβάδισμα για τον ΕΣΠΕΡΟ 18-17. Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να μένει από το δεύτερο λεπτό και για όλο τον υπόλοιπο αγώνα χωρίς τον ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΤΟ λόγω δυνατών πόνων στη μέση. Σκορ ημιχρόνου 38-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες της ομάδας μας πολύ συγκεντρωμένοι βρίσκονται μπροστά στο σκορ και το τελειώνουν με αποτέλεσμα  49-54. Σε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο γίνονται μεγάλες μάχες και οι παίκτες μας παρ όλες τις απουσίες να παλεύουν  και να δίνουν όλες τους τις δυνάμεις για τη νίκη. Ο ΕΣΠΕΡΟΣ κατάφερε να ισοφαρίσει και να προηγηθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα με 2 πόντους παίρνοντας τη νίκη και καταφέρνοντας το 2-1 στη σειρά των αγώνων. Μεγάλο του όπλο και πάλι η περιφέρεια (10 τρίποντα)
Το παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση μίας ώρας και δέκα λεπτών λόγω άλλων αγώνων που γίνονταν στο κλειστό της Λαμίας. Οι παίκτες του Καρατράντου μπροστά σε  πολλούς φίλους που ήρθαν για τον αγώνα από την Αταλάντη, ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ όλες τους τις δυνάμεις για τη νίκη και την ανατροπή. Απέδειξαν ότι είναι ΜΑΧΗΤΕΣ και δίνουν όλη τους την ενέργεια και το ταλέντο για να τιμήσουν τη φανέλα του ΛΟΚΡΟΥ, δικαιώνοντας  φιλάθλους,  προπονητή   και  διοίκηση που είναι δίπλα τους. Μας δείχνουν με το δικό τους αδιαμφισβήτητο  τρόπο ότι η συνέχεια των play off θα είναι συναρπαστική.                                                             Διαιτησίες είναι αρχή μας στο φετινό πρωτάθλημα να μην σχολιάζουμε, αλλά όποιοι δεν μπορούν να ανταποκριθούν σε παιχνίδι ντέρμπι να μην ορίζονται. Όταν και οι δύο ομάδες εκφράζουν παράπονα ……..ε  τότε κάτι φταίει…..
Επόμενος σταθμός το παιχνίδι πάλι με τον ΕΣΠΕΡΟ αλλά αυτή τη φορά στο κλειστό της Αταλάντης το Σάββατο 4/4 (εκτός απροόπτου).      Στον αγώνα αυτό με την υποστήριξη όλων των φίλων της ομάδας πάμε για τη ΝΙΚΗ και  το 2-2 που θα μας δώσει τη δυνατότητα στο τελευταίο παιχνίδι της σειράς, να διεκδικήσουμε τη συμμετοχή μας στον τελικό της κατηγορίας.
ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΛΟΚΡΟΥ συνεχίστε με το ίδιο πάθος και δυναμισμό! ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΣΑΣ ! ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΠΑΙΚΤΕΣ – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ – ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΓΡΟΘΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ

Ο ΑΓΩΝΑΣ                                                                                                                                           Σάββατο 28/3/2015 Κλειστό Χαλκιοπούλειο Λαμίας.
ΕΣΠΕΡΟΣ Λαμίας - ΛΟΚΡΟΣ Αταλάντης 67-65
Διαιτητές: ΝΤΑΝΟΣ  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

Δεκάλεπτα:  18-17, 20-18, 11-19, 18-11