Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ γνώρισε η ομάδα μας σήμερα στο κλειστό της Αταλάντης από την ομάδα ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ για την 13η Αγωνιστική.

Οι δύο  ομάδες σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν κοντά στο σκορ. Οι αστοχία στις ελεύθερες βολές και τα πολλά λάθη στην επίθεση, δεν μας άφησαν να  δημιουργήσουμε τη διαφορά που ψάχναμε. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου 16-16 και ημιχρόνου 30-30.
Στην τρίτη περίοδο ο ΜΑΚΑΡΟΣ παίζοντας καλή άμυνα μας περιόρισε  και πέτυχε μια διαφορά 8 πόντων. Σκορ γ΄ δεκαλέπτου 07-15.
Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο παρόλη την  κούραση οι παίκτες μας προσπάθησαν για την ανατροπή, αλλά τελικά χάσαμε με διαφορά 4 πόντων.

Η ομάδα μας αγωνίσθηκε με  ελλείψεις βασικών παικτών (Παλαιολόγος, Κολοβός Παπαγόρας) αλλά και από αυτούς που αγωνίσθηκαν ο Τσακανίσκας έπαιζε με ίωση και ο Μάτος με πόνους στη μέση. Ο ΜΑΚΑΡΟΣ εκμεταλλεύτηκε ελλείψεις και προβλήματα που είχε η ομάδα μας και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.
Το επόμενο διάστημα πρέπει να ανασυνταχτούμε, να       αναρρώσουμε και να προετοιμασθούμε για την δεύτερη φάση του πρωταθλήματος που θα ξεκινήσει μετά τις Απόκριες.