Τετάρτη 11 Απριλίου 2012

ΜΕΓΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ VOLLEY ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ! ! !

Στο κλειστό της Αταλάντης αγωνίσθηκε σήμερα Μ.  Τρίτη η ομάδα VOLLEY του συλλόγου μας με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ Αγίου Κωνσταντίνου. Τελικό αποτέλεσμα 3-2 για την ομάδα μας μπροστά σε πλήθος κόσμου από την Αταλάντη αλλά και τον Άγιο Κωνσταντίνο. Τα κορίτσια μας έχασαν το πρώτο σετ με σκορ 22-25 από την πολύ καλή ομάδα του   Αγίου Κωνσταντίνου. Στη συνέχεια στο δεύτερο σετ βελτιώνοντας την άμυνα  κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι κερδίζοντας το σετ με σκορ 25-23. Στο τρίτο σετ τα πολλά λάθη και το άγχος είχαν σαν αποτέλεσμα να χάσουμε με 19-25. Από εκεί και μετά η εικόνα της ομάδα μας άλλαξε. Τα λάθη και το άγχος έδωσαν τη θέση τους στις σωστές επιλογές σε επίθεση και άμυνα και στην  αγωνιστική ωριμότητα των κοριτσιών. Ήξεραν ότι για να κερδίσουν τον αγώνα έπρεπε να κάνουν την ανατροπή από 2-1 σετ που έχαναν σε εκείνο το σημείο. Με την βοήθεια του προπονητή τους και των πολλών φιλάθλων μας, τα κορίτσια τα κατάφεραν ! ! !
25-22 το τέταρτο σετ και 15-13 στο τάι μπρέικ ! ! !
Τελικό αποτέλεσμα νίκη με 3-2 σετ

Η συνέχεια γνώριμη …..   πανηγύρια – αγκαλιές  και   φιλιά!!!!
Επόμενος σταθμός για την ομάδα μας την Κυριακή 22/4 στο κλειστό της Αταλάντης στις 05:00 το απόγευμα,  με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα του ΓΣ  ΛΑΜΙΑΣ.

Προπονητής :  Παλαιολόγος Κώστας

Εύκολη νίκη  και για την αήττητη  ομάδας  ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ του Συλλόγου μας σήμερα στο κλειστό της Αταλάντης απέναντι στον ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ Αγίου Κωνσταντίνου. Τα παιδιά μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το ποιός θα ήταν ο τελικός νικητής.
Για μια ακόμη φορά οι αθλητές μας έδειξαν ωριμότητα και αγωνιστικές δεξιότητες που μας επιτρέπουν να βλέπουμε με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον των ομάδων ΜΠΑΣΚΕΤ του Συλλόγου μας.

Αποτέλεσμα 70-36 για την ομάδα μας.

Τα δεκάλεπτα 28-07, 21-04, 09-13, 12-12