Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΤΟ 2015 και ……. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΕΡΙ με 10 στα 10 !!!

Αήττητη με την καλημέρα του 2ου γύρου και του 2015 συνεχίζει η Ανδρική ομάδα ΜΠΑΣΚΕΤ του ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ που οδηγεί το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ.

Με επιβλητική  ΝΙΚΗ στο κλειστό της Αταλάντης έκανε ποδαρικό για το 2015 κερδίζοντας τον ΚΥΝΟ Λιβανατών με το ευρύ  σκορ 84-42…..
Οι παίκτες του Λεωνίδα Καρατράντου από το πρώτο λεπτό μπήκαν στο παιχνίδι με αποφασιστικότητα και σοβαρότητα και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για το πια ομάδα θα πάρει το ροζ φύλο αγώνα. Οι ‘’πολεμιστές μας’’ με όπλο και πάλι την άμυνα  και τον έλεγχο στα ριμπάουντ,  πέτυχαν αρκετούς αιφνιδιασμούς προσφέροντας ωραίο θέαμα στους φιλάθλους που τους καταχειροκρότησαν και σε αυτό τον αγώνα. Αν μάλιστα  ήταν πιο εύστοχοι έξω από την γραμμή των 6,75 τότε ……….
Οι παίκτες μας μπήκαν στο παρκέ με ‘’ πατημένο το γκάζι’’ από το πρώτο δεκάλεπτο που τελείωσε με σκορ 18-07.     Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ταχύτητα …. αυξήθηκε και το ημίχρονο τελείωσε 42-16. Στο τρίτο  δεκάλεπτο μικρή αντίδραση από τον ΚΥΝΟ με επιμέρους  σκορ 21-17 αλλά,  στο τέταρτο δεκάλεπτο με την ουσιαστική συμβολή  και των μικρών από την εφηβική και παιδική ομάδα αποτέλεσμα 21-09!!!  Στο πλευρό των μικρών   η ΄΄εξέδρα΄΄,   που τους χάρισε απλόχερα το ζεστό χειροκρότημα για τη μαχητικότητά τους.
Ήταν μια νίκη που σήμερα και αύριο θα την χαρούμε, αλλά από τη Δευτέρα την ξεχνάμε και προετοιμαζόμαστε γα το δύσκολο παιχνίδι του Σαββάτου 17/1 στη Θήβα με τον ΑΡΗ.
ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΤΗΡΙΑ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ……

Ο ΑΓΩΝΑΣ
Σάββατο 10/1 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ΩΡΑ 18:00
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ Αταλάντης  -  ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ Λιβανατών 84-42
Διαιτητές: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ-ΓΛΥΚΟΣ
Δεκάλεπτα: 18-07, 24-09, 21-17, 21-09

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ (ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ)
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 05(1), ΧΟΝΤΟΣ, ΠΡΕΦΑΝΤΗΣ, ΡΑΛΛΗΣ, ΠΑΓΩΝΗΣ, ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ,  ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ 19, ΚΟΛΤΖΗΣ 02,  ΜΑΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 22, ΜΑΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ13(2), ΤΣΑΜΠΟΥΡΝΑΣ 14, ΣΟΡΟΠΑΝΗΣ 05,ΑΡΓΥΡΗΣ.

ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ Λιβανατών  (ΒΕΛΛΙΟΣ)
ΣΙΟΤΡΟΠΟΣ 05(1), ΔΟΥΡΟΣ, ΣΚΟΥΡΑΣ 06, ΒΕΛΛΙΟΣ 01, ΛΟΥΚΑΣ, ΚΑΡΦΑΚΗΣ 11, ΣΑΒΒΑΣ, ΠΑΣΣΑΣ 05, ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ 05, ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ 05(1), ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ 04(1), ΚΑΤΣΟΜΗΤΡΟΣ.

Νωρίτερα στις 12:00 η παιδική μας ομάδα πέτυχε μια νίκη ακόμη για το πρωτάθλημα παίδων παίζοντας με αντίπαλο τον ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟ Ιστιαίας στο κλειστό της Αταλάντης και συνεχίζει κι αυτή ΑΗΤΤΗΤΗ ! ! !