Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014

ΑΒΑΤΟ ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ ΜΑΣ ….. 73-63 ΚΑΙ τον ΕΣΠΕΡΟ ΛΑΜΙΑΣ

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ για τον ΑΣ ΛΟΚΡΟ που κέρδισε στο κλειστό της Αταλάντης και τον ΕΣΠΕΡΟ Λαμίας διατηρώντας την πρώτη θέση. Αποτέλεσμα 73-63
Ήταν ένα ΝΤΕΡΜΠΙ ανάμεσα σε δύο καλές ομάδες που έχουν στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Νευρικό το ξεκίνημα με άστοχα σουτ αλλά η ομάδα μας καταφέρνει  με τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου να προηγείται με 18-11. Πολύ κλειστές οι άμυνες για τις δυο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο  με το ΛΟΚΡΟ να διατηρεί πάντα   διαφορά 8 με 14 πόντους. Σκορ ημιχρόνου 40-28. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΕΣΠΕΡΟΣ αντέδρασε πετυχαίνοντας αρκετά σουτ τριών πόντων και  κατάφερε  να μειώσει στο τρίτο δεκάλεπτο 58-50. Στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.
Η ομάδα μας πιο αποφασισμένη και με την υποστήριξη των πολυάριθμων φιλάθλων της που για μια φορά ακόμη ήρθαν να υποστηρίξουν τις προσπάθειες των παικτών,  φρέναρε τις διαθέσεις των παικτών του ΕΣΠΕΡΟΥ και   κατάφερε να πάρει το 9ο σε ισάριθμα παιχνίδια ροζ φύλο αγώνα πετυχαίνονται το απόλυτο 9 στα 9.
Ο δεύτερος γύρος  ξεκινάει  στις 10/1/2015 με τον αγώνα ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ – ΚΥΝΟΣ Λιβανατών.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλες και όλους τους φίλους της ομάδας που σε κάθε αγώνα είναι δίπλα της. Να ευχαριστήσουμε τους χορηγούς μας για την κάθε είδους υποστήριξη και όλοι μαζί να ευχαριστήσουμε τους αθλητές και τον προπονητή  γιατί με την αγωνιστική  τους παρουσία και την ΟΜΑΔΙΚΗ τους  λειτουργία σε κάθε παιχνίδι μας κάνουν υπερήφανους.