Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

ΛΟΚΡΟΣ – ΜΑΚΑΡΟΣ 115-61 και ……………..4 στα 4

Εύκολο απόγευμα για τον «ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ»  το Σάββατο 8/11 στο κλειστό της Αταλάντης με αντίπαλο τον ΜΑΚΑΡΟ Άμφισσας.
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  115-61
Οι παίκτες μας με τη γνωστή τους αποφασιστικότητα από το πρώτο δεκάλεπτο στην ουσία καθάρισαν το παιχνίδι πετυχαίνοντας επιμέρους σκορ 38-22.
Η επίθεση …. γάζωνε και οι παίκτες ακολουθώντας τους ρυθμούς των φιλάθλων πρόσφεραν πολλά καλάθια και θέαμα.
Στο ίδιο σκηνικό και το δεύτερο δεκάλεπτο που τελείωσε με σκορ 61-44.  Σ΄ αυτό το πρώτο ημίχρονο η επίθεσή μας πολύ καλή αλλά η άμυνά μας ήταν αρκετά χαλαρή και έδωσε  τη δυνατότητα στους παίκτες του ΜΑΚΑΡΟΥ να πετύχουν 44 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα  έκλεισε τους διαδρόμους των αντιπάλων και  διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα  115-61.
Ο κόουτς Καρατράντος είχε την δυνατότητα να δοκιμάσει πολλά διαφορετικά
σχήματα   χρησιμοποιώντας όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.
Πολύ …ηχηρή και η παρουσία των φιλάθλων μας για μια ακόμη φορά στις κερκίδες του κλειστού της Αταλάντης. Η παρουσία αλλά και η συμμετοχή τους σε κάθε φάση του παιχνιδιού πολύτιμη για τους παίκτες του ΛΟΚΡΟΥ. Σε κάθε  παιχνίδι στη έδρα μας  στήνεται μια γιορτή και αυτό είναι το μεγάλο μας κέρδος.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της ομάδας, τον προπονητή αλλά και τους ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ.

Χρόνια πολλά επίσης για την γιορτή τους σήμερα στους παίκτες μας,  ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΤΟ και  ΜΙΧΑΛΗ ΤΣΑΠΟΥΡΝΑ.
Επόμενος σταθμός  το Σάββατο 15/11 στην Κύμη για να αντιμετωπίσουμε την ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ Αλιβερίου.

Ο ΑΓΩΝΑΣ
Σάββατο 8/11 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ Αταλάντης –  ΜΑΚΑΡΟΣ Άμφισσας   115-61
Διαιτητές: ΝΤΑΝΟΣ - ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
Δεκάλεπτα: 38-22, 23-22, 32-11, 22-06.
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ (ΚΑΡΑΤΡΑΝΤΟΣ Λ.)
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 05(1), ΠΡΕΦΑΝΤΗΣ 02, ΡΑΛΛΗΣ, ΠΑΓΩΝΗΣ, ΧΟΝΤΟΣ, ΑΡΓΥΡΗΣ 02, ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ 27(3), ΚΟΛΤΖΗΣ, ΜΑΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 23, ΜΑΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 25(5), ΤΣΑΠΡΟΥΝΑΣ 15, ΣΟΡΟΠΑΝΗΣ 15(1).
ΜΑΚΑΡΟΣ (ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ Ν)
ΠΟΥΠΟΥΛ 02, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 16(1), ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 13(1), ΑΓΕΠΗΤΟΣ 05, ΤΣΙΝΤΑΒΗΣ 02, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 03, ΜΗΤΣΟΥ, ΨΙΜΟΥΛΙΑΣ 17(2), ΜΩΡΟΣ 03.

Υ.Γ. Την Τετάρτη 12/11 στο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΙΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ο Σύνδεσμος Διαιτητών διοργανώνει ημερίδα ενημέρωσης για Διαιτητές-Προπονητές-Αθλητές-Παράγοντες της Ένωσης,  που θα γίνει από  τους Κ. Κορομηλά και Ν. Ζαβλανό. Ώρα εκδήλωσης 19:00