Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ - ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ 2 στα 2

Στο κατάμεστο από φιλάθλους κλειστό της Αταλάντης η ομάδα μας για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ αντιμετώπισε την ομάδα ΑΡΗΣ Θήβας. Τελικό αποτέλεσμα 94-75  για τον ΑΣ ΛΟΚΡΟ που συνοδεύτηκε απο πολύ καλή εμφάνιση.
Από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΛΟΚΡΟΥ έδειξαν σε αντιπάλους και φιλάθλους ότι με τίποτα δεν θα έχαναν το δεύτερο συνεχόμενο ροζ φύλο αγώνα της     χρονιάς. Με όπλα την εμπειρία  τον ενθουσιασμό αλλά και το πάθος για τη νίκη,  μπήκαν στο παρκέ με αποφασιστικότητα - αγωνιστική πειθαρχία  παίζοντας ωραίο γρήγορο μπάσκετ  πετυχαίνοντας σκορ πρώτου δεκαλέπτου 26-15. Στον ίδιο ρυθμό και με την ίδια σοβαρότητα το δεύτερο δεκάλεπτο με τον κόσμο να καταχειροκροτεί τις προσπάθειες των παικτών του   ΛΟΚΡΟΥ. Σκορ ημιχρόνου 52-31 με πλούσιο θέαμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο και πάλι οι παίκτες του ΛΟΚΡΟΥ μπήκαν στο παιχνίδι με το ίδιο πάθος  και …. τελείωσαν το ματς. Στο τέλος της τρίτης περιόδου το αποτέλεσμα ήταν  75-50.  Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΑΡΗ αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν λίγο τη διαφορά διαμορφώνοντας το τελικό 94-75.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ

Η ομάδα του ΑΡΗ Θήβας αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με την περσινή περίοδο έδειξε ότι θα παλέψει για να πλασαριστεί σε υψηλές θέσεις στο φετινό ιδιαίτερα   ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ.
Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ,   θέλουμε να παίζει ωραίο μπάσκετ, να ανταμείβει τους φιλάθλους που την ακολουθούν και να διεκδικήσει την είσοδο στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.
Από αυτό τον πρώτο εντός έδρας αγώνα για φέτος, οι φίλαθλοι έδειξαν ότι και πάλι θα είναι κοντά  ενθαρρύνοντας και επιβραβεύοντας  τις προσπάθειες των παικτών.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ από Παίκτες – Προπονητή και Διοίκηση προς όλους εσάς ! ! !

Επόμενος σταθμός μας το ερχόμενο Σάββατο 25/10 στο κλειστό της Μαλεσίνας για τον εκτός έδρας αγώνα με την τοπική ομάδα Αναγγένηση  Μαλεσίνας.