Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Με το «δεξί» ξεκίνησε το ΜΙΝΙ

Για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος μίνι μπάσκετ της Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε, στον Ζ΄ Όμιλο η ομάδα μας βρέθηκε την Κυριακή 23-3-2014 στην Λιβαδειά για να αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λιβαδειάς. Δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με το ευρύ 23-57, με «κλειδί» της νίκης να είναι η συγκέντρωση που έδειξε μέσα στο παρκέ από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό.
Η ομάδα μας από το πρώτο δεκάλεπτο παίζοντας εξαιρετική άμυνα και παράλληλα αποτελεσματική επίθεση δεν έδωσε περιθώρια στον αντίπαλο να την απειλήσει τελειώνοντας το α΄ δεκάλεπτο με σκορ 3-13.
Στο 2ο δεκάλεπτο εκτυλίχτηκε το ίδιο σκηνικό με επιμέρους σκορ 1-18 και αποτέλεσμα ημιχρόνου 4-31!!!
Στο 3ο δεκάλεπτο δόθηκε πολύς χρόνος και στους μικρότερους ηλικιακά αθλητές που με το ίδιο πάθος πάλεψαν και τα πήγαν θαυμάσια ! ! ! Σκορ 3ου δεκαλέπτου 12-16.
Στο 4ο δεκάλεπτο, δοκιμάστηκαν από τον προπονητή  Μάτο Ανέστη, πολλά και διαφορετικά σχήματα σε άμυνα και επίθεση με πολλές εσωτερικές αλλαγές στις θέσεις των παικτών. Σκορ 4ου δεκαλέπτου 7-10
Είναι σημαντικό και πολύ ελπιδοφόρο ότι σκόραραν και οι δώδεκα παίκτες που ήταν στην αποστολή!!
 Η ομάδα ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ του συλλόγου μας έκανε ένα πολύ καλό ξεκίνημα που  αφήνει πολλές υποσχέσεις για καλό μπάσκετ και νίκες στη συνέχεια.
Για να συνεχίσουμε στον όμιλο με νίκες χρειαζόμαστε απαραίτητα την υποστήριξη των φιλάθλων μας. Τους περιμένουμε να είναι κοντά μας στον επόμενο αγώνα μας με τον Κύνο Λιβανατών, στις 30-3-2014 και ώρα 14:00 στο Κλειστό της Αταλάντης.