Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014

ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ..........ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ! ! !

Ένα  πραγματικό ντέρμπι παρακολούθησαν οι πολυάριθμοι φίλαθλοι που κατέκλυσαν το κλειστό της Αταλάντης το Σάββατο 15/2 μεταξύ της ομάδας μας ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ και του ΕΡΜΗ Σχηματαρίου.
Η ομάδα μας είναι ο τελικός νικητής του παιχνιδιού με σκορ 73-68.
Σημαντική νίκη για την ομάδα μας που την φέρνει πολύ κοντά πλέον στις τέσσερις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ.
Οι παίκτες μας παίζοντας καταπληκτική άμυνα και έχοντας υπερβολικό πάθος μέσα στον αγωνιστικό χώρο κέρδισε το ντέρμπι με τον ΕΡΜΗ.
Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ και ο ΕΡΜΗΣ πάντα σε απόσταση αναπνοής. Το παιχνίδι στηρίχθηκε περισσότερο στη δύναμη και το πάθος των παικτών  παρά στην τεχνική τους.
Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νευρικές και άστοχες τον αγώνα και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με μικρό προβάδισμα για το ΛΟΚΡΟ, 15-12. Το σκηνικό ίδιο και στο δεύτερο δεκάλεπτο με το Σχηματάρι ναι είναι πάντα κοντά  αλλά πάντα πίσω….  20-19 το δεκάλεπτο και αποτέλεσμα ημιχρόνου 35-31.
Στο τρίτο δεκάλεπτο το Σχηματάρι αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει και να προηγηθεί με ένα πόντο τελειώνοντας το δεκάλεπτο.
Αλλά μόνο μέχρι εκεί……
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η αποφασιστικότητα των παικτών μας, η βοήθεια από την εξέδρα,  το πάθος και η πίστη για τη νίκη έφεραν τη μεγάλη ΝΙΚΗ ! ! !

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟΝ 6ο ΠΑΙΚΤΗ ΜΑΣ ! ! !