Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΔΜΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ 44-50

Με νίκη συνέχισε στο παιδικό πρωτάθλημα μπάσκετ η ομάδα μας την Κυριακή 20/10. Αγωνίσθηκε στη Θήβα απέναντι στον τοπικό ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ. Για 32 λεπτά η ομάδα μας έπαιξε πολύ κακό μπάσκετ . Κυριάρχησαν τα πολλά λάθη σε άμυνα - επίθεση  και οι 21 χαμένες βολές. Στα τελευταία οκτώ λεπτά του αγώνα η ομάδα μας ανασυντάχθηκε, έπαιξε άμυνα, σοβαρεύτηκε στην επίθεση και από -8 που έχανε  κατάφερε και κέρδισε με 44-50. Καταφέραμε το δύο στα δύο μέσα στη Θήβα και προχωράμε…..
Την εμφάνιση αυτή πρέπει γρήγορα να την ξεχάσουν οι παίκτες μας και να ετοιμασθούν κατάλληλα γιατί το πρωτάθλημα έχει πού δρόμο ακόμα.
Επόμενη αγωνιστική 3/11 ώρα  15:30  ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ