Σάββατο 6 Απριλίου 2013

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

Ολοκληρώθηκε το Σάββατο 6/4 το πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ για την ομάδα μας.
Τελευταίος και αδιάφορος βαθμολογικά αγώνας στη Λιβαδειά με την τοπική ομάδα ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς.
Αποτέλεσμα 74-66

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το παιχνίδι και γρήγορα βρέθηκε να χάνει στο α΄ δεκάλεπτο με σκορ 21-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο είχαμε μικρή βελτίωση όμως σε καμία περίπτωση η ομάδα μας δεν έπιασε  την απόδοση που μας έχει συνηθίσει. Σκορ ημιχρόνου 34-31.
Στο τρίτο δεκάλεπτο και πάλι πολλά λάθη, χαμένες βολές και lay up…..
19-10 στο τρίτο δεκάλεπτο για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας μεταμορφώθηκε!!!
Έτρεξε, έπαιξε άμυνα, έβαλε πόντους και 3 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ισοφάρισε το παιχνίδι !!!
Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι και τελικά το κέρδισε ο ΑΠΟΛΛΩΝ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή Καρατράντο Λεωνίδα για την παρουσία τους  στο φετινό πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ.

Αν εξαιρέσουμε τη σημερινή ήττα σε ένα αδιάφορο παιχνίδι, τα παιδιά είχαν πολύ καλή αγωνιστική παρουσία.
Τελείωσαν στην πρώτη θέση στον όμιλό τους στην α΄ φάση και έχασαν από την πρωτοπόρο ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ στην β΄ φάση.
Του χρόνου συνεχίζουμε με περισσότερη εμπειρία !!!