Σάββατο 23 Μαρτίου 2013

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΩΝ PLAY OFF ΣΤΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ! ! !

Στην Λιβαδειά αγωνίσθηκε η ομάδα μας στην πρεμιέρα των play off για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία της ΕΣΚΑΣΕ με την ομάδα ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς.

Τελικό αποτέλεσμα: ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Λιβαδειάς – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 63-74

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι παίζοντας φανταστική άμυνα και σε συνδυασμό με την υπομονή και την ωριμότητα στην επίθεση, έδειξε από το πρώτο δεκάλεπτο της προθέσεις της. 11-18 α΄ δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας άγγιξε την τελειότητα σε άμυνα και επίθεση και με τη λήξη του ημιχρόνου είχε καταφέρει σκορ 18-41 που της έδινε πλέον το δικαίωμα να βλέπει τη νίκη να είναι πολύ κοντά.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΑΠΟΛΛΩΝΑ όπως ήταν φυσικό αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν αισθητά, όμως η ομάδα μας ποτέ δεν κινδύνεψε να χάσει το παιχνίδι.

Η σημερινή νίκη σε συνδυασμό με την καταπληκτική εμφάνιση των παικτών, μας γεμίζουν αισιοδοξία και ελπίδα για την εκπλήρωση του στόχου μας.

Η διοίκηση ευχαριστεί όλους τους παίκτες και τον προπονητή γι΄ αυτό το ωραίο ταξίδι που μας ταξιδεύουν…..

Επόμενος σταθμός μας την Κυριακή 31 Μαρτίου στις 18:00 στο κλειστό της Αταλάντης με αντίπαλο τον ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ.
Καλούμε όλους τους φιλάθλους να είναι κοντά στην ομάδα μας σε αυτό τον δύσκολο και σημαντικό για την πορεία μας αγώνα.