Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ-ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ & ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ! ! !

Την Κυριακή 31/3 στο κλειστό της Αταλάντης η ανδρική ομάδα ΜΠΑΣΚΕΤ του συλλόγου μας υποδέχθηκε την ομάδα ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ για την δεύτερη αγωνιστική των play off της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ.
Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα μας πήρε το δεύτερο συνεχόμενο ρόζ φύλλο αγώνα κερδίζοντας με σκόρ 80-75.
Η ομάδα έχοντας όλους τους παίκτες ετοιμοπόλεμους μπήκε αγχωμένη λόγω της κρισιμότητας του αγώνα στο παρκέ. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου 13-17 για την ΑΥΛΙΔΑ.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως τα λάθη μηδενίστηκαν, η άμυνα ΄΄ θωρακίστηκε ΄΄ η επίθεση ‘’άστραψε και βρόντηξε, και το αποτέλεσμα ημιχρόνου 44-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΥΛΙΔΑ αντέδρασε, αλλά πλέον δεν ήταν εύκολο να αλλάξει το αποτέλεσμα. Με 6 τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να μειώσει,  και η διαφορά για την ομάδα μας να κλείσει τελικά στους 5 πόντους.
Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο κλειστό παρακολούθησαν έναν αγώνα από δύο ομάδες που έπαιξαν  ποιοτικό μπάσκετ. Οι παίκτες και των δύο ομάδων στο τέλος του αγώνα  καταχειροκροτήθηκαν! ! !
Ευχαριστούμε όλους όσους σήμερα συμπαραστάθηκαν στην προσπάθεια της ομάδας μας.
Σας περιμένουμε και πάλι την επόμενη Κυριακή 7/4 στις 06:00 το απόγευμα στο κλειστό της Αταλάντης  για έναν ακόμη κρίσιμο αγώνα απέναντι στον ΜΑΚΑΡΟ Άμφισσας.