Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Μια ακόμη  ΝΙΚΗ για την β΄ φάση του πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ πέτυχε  η παιδική ομάδα του Συλλόγου μας στην Αταλάντη απέναντι στην ομάδα Α.Ο.  ΚΥΜΗΣ.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 68-62

Η ομάδα μας πέτυχε αυτή τη νέα νίκη στην παράταση του αγώνα (κανονική διάρκεια 57-57).
Το παιχνίδι είχε δύο όψεις.
Ξεκινήσαμε από το πρώτο δεκάλεπτο αποφασισμένοι για τη νίκη πετυχαίνοντας σκορ δεκαλέπτου 20-09 ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΟ ΚΥΜΗΣ κατάφερε να ισορροπήσει πετυχαίνοντας σκορ 14-13.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κύμης ανάκαμψε και κατάφερε με τη λήξη του αγώνα να φέρει το παιχνίδι στα ίσα  57-57.
Στην παράταση η ομάδα μας έδειξε μεγαλύτερη ωριμότητα και ευστοχία στις βολές και κέρδισε τελικά με σκορ 68-62.

Συγχαρητήρια και πάλι στους παίκτες μας ! ! !