Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

ΝΕΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ & ΒΟΛΕΪ

ΜΠΑΣΚΕΤ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ
Τέσσερα στα τέσσερα και συνεχίζουμε!!!!!
Ντέρμπι ……  μέχρι λίγο πριν την έναρξη τελικά αποδείχθηκε ο αγώνας ΜΠΑΣΚΕΤ μεταξύ των ομάδων ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ και ΠΡΩΤΕΑΣ Λαμίας για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ ΕΣΚΑΣΕ. Τελικό αποτέλεσμα 76-56.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν άριστη σε επίθεση και άμυνα με υπομονή και αποφασιστικότητα. Η αγωνιστικότητα των παικτών μας δεν έδωσε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους να αναπτύξουν το παιχνίδι τους.
Με την έναρξη του αγώνα και πολύ γρήγορα το σκορ διαμορφώθηκε σε 8-0. Σκορ δεκαλέπτου 23-10. Η συνέχεια ίδια και στο δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 41-19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η μεγάλη διαφορά του σκορ έφερε τη χαλάρωση στους παίκτες μας και αποτέλεσμα δεκαλέπτου 10-16. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο το αποτέλεσμα έκλεισε με 25-21 και  εύκολη νίκη για το ΛΟΚΡΟ.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα τα πράγματα αρχίζουν να ξεκαθαρίζουν στον δεύτερο όμιλο της Β΄ κατηγορίας ΕΣΚΑΣΕ.
Η ομάδα μας είναι πλέον μόνη πρώτη και αήττητη με 8 βαθμούς.
Επόμενος σταθμός την Κυριακή 25/11 στα Καμένα Βούρλα απέναντι στον ουραγό ΑΟ. ΜΩΛΟΣ.

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ

Καρατράντος Β 06, Νέστωρας Π, Ανδρέου Ε 02, Κάβουρας Ι.02, Κολοβός Ι. 01, Παπαδάκης Θ., Τσέρτος Ι. 03, Τσακανίκας Τ.19(1), Μάτος Α. 24(3), Παπαγόρας Δ. 01, Χαντζής Ε. 16, Παλαιολόγος Α. 02.
Προπονητής: Καρατράντος Λεωνίδας

ΒΟΛΕΪ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Με νέα νίκη ολοκλήρωσε τους αγώνες του α΄ γύρου η ομάδα ΒΟΛΕΪ του Συλλόγου μας.
Κέρδισε το Σάββατο 17/11 στο κλειστό της Αταλάντης την ομάδα  ΚΥΝΟΣ  Λιβανατών με 3-0 σετ.
Τα κορίτσια μπήκαν αποφασιστικά στο πρώτο σετ και το κέρδισαν εύκολα με 25-14. Το δεύτερο σετ έληξε 25-20 για την ομάδα μας και το τρίτο που ήταν και το τελευταίο του αγώνα με 25-11.
Ολοκληρώνοντας τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα μας τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον 2ο όμιλο πίσω απ τον ΓΣ  ΛΑΜΙΑΣ.
Θέλουμε να δώσουμε και πάλι συγχαρητήρια στα κορίτσια και τον προπονητή τους με ευχές για καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Στο σημείο αυτό ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την βοήθεια και την από κάθε άποψη ΑΡΙΣΤΗ διαιτησία που μας πρόσφερε στα εντός έδρας παιχνίδια ο κόουτς Θανάσης Δανέλης.

Τις επόμενες ημέρες θα μάθουμε τους αντιπάλους μας που θα είναι από τους άλλους ομίλους.