Σάββατο 31 Μαρτίου 2012

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ VOLLEY ! ! !

Το Σάββατο 31/3 στο κλειστό της Αταλάντης η ομάδα  ΒΟΛΕΪ Παγκορασίδων του Συλλόγου μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αντιμετώπισε την ομάδα ΑΣ ΑΡΗΣ Σπερχιάδας.
Τελικό αποτέλεσμα 3-0 σετ.
Τα κορίτσια παρά το άγχος της πρεμιέρας, με την καθοδήγηση του προπονητή τους Παλαιολόγου Κώστα μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγώνα και κέρδισαν το πρώτο σετ με σκορ 25-21. Στη συνέχεια το δεύτερο σετ εξελίχθηκε σε θρίλερ με συνεχή διακύμανση του σκορ και τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη μέχρι το τέλος. Τελικό αποτέλεσμα του δεύτερου σετ 25-22.  Το τρίτο σέτ ήταν παράσταση για έναν ρόλο ! ! ! Τα κορίτσια μας πήραν εύκολα αυτό που ήθελαν. Σκορ τρίτου σετ 25-17.

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και τον προπονητή τους.

Επόμενος σταθμός το ερχόμενο Σάββατο 7/4 στις Λιβανάτες ώρα 16:00  με αντίπαλο τον ΚΥΝΟ Λιβανατών.

Ευχαριστούμε πολύ τον προπονητή-γυμναστή κ. Δανέλη Θανάση που ανέλαβε να διαιτητεύσει το παιχνίδι και ήταν άψογος στα καθήκοντά του.