Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ  ΚΥΜΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

Στο Κλειστό της Κύμης το Σάββατο 21/01 έγινε ο αγώνας ΜΠΑΣΚΕΤ για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ μεταξύ των ομάδων ΑΟ ΚΥΜΗΣ - ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ. Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η ομάδα της ΚΥΜΗΣ με σκόρ 86-82.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με παθός και δύναμη απ το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό.
Το ημίχρονο τελείωσε 45-45 ενώ τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα προηγούμασταν με 4 πόντους.
Εκεί λοιπόν κερδίζουμε φάουλ σε επίθεσή μας και ενώ οι αντίπαλοι έχουν συμπληρώσει 5 φάουλ οι διαιτητές δεν μας δίνουν βολές !!! Απεναντίας μας χρεώνουν και τεχνική ποινή για διαμαρτυρία…..
Σε επόμενη φάση κερδίζουμε φάουλ και μετά από το ταϊμάουτ που ζητήσαμε δεν μας δίνουν τις βολές που δικαιούμασταν αλλά την μπάλα από πλάγια….. διότι έτσι τους είπε η γραμματεία επειδή οι διαιτητές δεν ….  θυμόντουσαν…..