Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2011

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ! ! !

Στο κλειστό της Αταλάντης την Κυριακή 18/12 συναντήθηκαν στις 17:00  οι ομάδες εφήβων του ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ και του ΙΩΝΙΚΟΥ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Λαμίας.
Οι παίκτες μας μπήκαν στον αγώνα αποφασισμένοι για την νίκη και την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου  για την Α΄ φάση του πρωταθλήματος.
Πρώτο δεκάλεπτο 25-04 παίζοντας πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στη επίθεση. Μικρή αντίδραση από τον ΙΩΝΙΚΟ στη συνέχεια αλλά σκορ ημιχρόνου 31-14

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έριξε λίγο το ρυθμό της και το τελικό αποτέλεσμα 50-39 της δίνει τη πρώτη θέση και την στέλνει με πλεονέκτημα  στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΟΚΡΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ – ΕΦΗΒΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.

Αυτό οφείλετε στη μεθοδική και με υπομονή δουλειά που ξεκινάει από τα τμήματα ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ και ΜΙΝΙ του Συλλόγου μας και συνεχίζεται στα αγωνιστικά τμήματα παίδων και Εφήβων.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετέχουν στην ομάδα μας και στον προπονητή τους.
Συνεχίζουμε στην επόμενη φάση στηριζόμενοι από τους φιλάθλους μας,  παίζοντας ωραίο ΜΠΑΣΚΕΤ