Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

ΕΧΑΣΑΝ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΠΟΥΚΑΛΗ

Την Κυριακή 12/12 στο κλειστό των Εκπαιδευτηρίων ΜΠΟΥΚΑΛΗ στη Λαμία η εφηβική μας ομάδα ΜΠΑΣΚΕΤ αντιμετώπισε την αντίστοιχη των Εκπ.  ΜΠΟΥΚΑΛΗ. Η ομάδα μας μπήκε πολύ νωθρά στο παιχνίδι με πολλά λάθη και άσχημες επιλογές σε άμυνα και επίθεση, με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο το σκόρ να διαμορφωθεί στο 22-05 ενώ το ημίχρονο έληξε 34-14.Στο δεύτερο ημίχρονο ισορροπήσαμε το παιχνίδι η διαφορά στο σκορ μειώθηκε αλλά τελικά χάσαμε.
Στην ήττα μας αυτή εκτός από την κακή μας εμφάνιση μας οδήγησε η πολύ κακή διαιτησία Ευαγγελόπουλου, που κατά την γνώμη τη δική μας και όχι μόνο…. ο συγκεκριμένος διαιτητής είναι ανίκανος να διευθύνει αγώνες μπάσκετ.    Με τις ανεύθυνες και λαθεμένες αποφάσεις του, εκνεύρισε παίκτες, προπονητές, παράγοντες και φιλάθλους. Μιλούσε με την εξέδρα, απειλούσε τους παίκτες μας και τον προπονητή μας.
Ας τα δουν αυτά εκείνοι που τον ορίζουν να διευθύνει παιχνίδια……

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η εφηβική μας ομάδα, θα αντιμετωπίσει τον Ιωνικό Λαμίας στο κλειστό της Αταλάντης και με νίκη προχωράει στην επόμενη φάση.