Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ! ! !

Στο κλειστό της Αταλάντης το Σάββατο 12/11 έγινε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ με τελικό αποτέλεσμα 49-75. Η ομάδα του ΙΩΝΙΚΟΥ από το πρώτο δεκάλεπτο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έκτισε διαφορά που την αύξησε μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο. Ήταν η καλύτερη ομάδα στο παρκέ και δίκαια πήρε το ρόζ φύλλο αγώνα. Ευχόμαστε στη ομάδα του Ιωνικού καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Η ομάδα του ΛΟΚΡΟΥ δεν τα πήγε καθόλου καλά στην άμυνα  και δεν είχε επιλογές στην επίθεση. Ήταν μια άσχημη μέρα για την ομάδα μας ......
Το μόνο θετικό ήταν και πάλι η καλή εικόνα των εφήβων που έπαιξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας  αγωνίζεται  στην Ιτέα με την τοπική ομάδα και το αποτέλεσμα πρέπει να είναι μόνο η νίκη για να μην έχουμε στη συνέχεια περιπέτειες ……

Χρειάζεται ηρεμία – υπομονή και δουλειά.
Διοίκηση και φίλαθλοι είμαστε δίπλα στην ομάδας μας!!!!